Domov > Novinky > Obsah
Strategický význam nového materiálu
- Sep 28, 2017 -

Generovanie nových materiálov, generácia nových zariadení. Dnes, nové materiály priemyslu vstúpila nové obdobie rýchleho rozvoja, podľa trhu vývoj potrieb, s cieľom urýchliť rozvoj priemyslu nových materiálov, zvýšiť konkurencieschopnosť krajiny, aby sa stal dôležitou súčasťou implementácia stratégie trvalo udržateľného rozvoja, štátu, vydané "a rozhodnutie rozvíjať strategické vznikajúce odvetvia" (Guo Fa [2010] 32) bude nový materiál ako "druhá päť"obdobia národnej kľúč na podporu rozvoja priemyslu. Do roku 2015, čínska nové materiály priemyslu bude tvoriť systém 260 miliárd výstup s úspory energie a ochrany životného prostredia, nový energetický priemysel, informačného priemyslu, bio-priemysel, letecký priemysel, vojenských, jadrových technológií a iných nových high-tech priemyselný rozvoj a tradičných priemyselných odvetví špičkových technológií, je čoraz rozšírenejšie uplatnenie nových materiálov, nových materiálov priemysel je viazaný prekvitať. Podľa konzervatívneho odhadu, globálny trh pre nové materiály, veľkosť každý rok má viac ako 400 miliárd amerických dolárov, vývoj nových materiálov priemyslu a nových produktov a nových technológií riadiť väčší trh, nový materiál priemysel sa stala najrýchlejšie rastúcou od 21. storočia, jedným z high-tech priemysel.


Nové materiály je dôležitou súčasťou high-tech, ale tiež základ rozvoja high-tech a pilot, ale aj upgrade tradičných priemyselných odvetví modernizácie technológie, nastaviť kľúč k priemyselnej štruktúry. Nové materiály a informačné technológie, biotechnológie spolu tvoria tri piliere dnešnom svete high-tech, ako priemyselný pokrok, Národného ekonomického rozvoja a bezpečnosti na zabezpečenie významnou hybnou silou pre bezpečnosť, nový materiál priemysel bol uznaný ako svetovo najdôležitejšie a najrýchlejšie rastúcich jedným z high-tech priemyslu, jeho výskum úroveň a mierky industrializácie stala meradlom krajinu a regionálneho ekonomického rozvoja, vedeckej a technickej pokrok a národnej obrany pevnosti dôležitý symbol. Nová technológia materiálov zohráva kľúčovú úlohu v hlavné, podporné a vzájomne rozvoja iných priemyselných odvetví. To je najviac motivuje spoločné základné technológie. Vznik mnohých významných nových technológií závisí od pokroku technológia materiálov.


Nové materiály môžu byť klasifikované podľa štruktúry, funkcie a aplikácie, a tak ďalej. Nové materiály sú zaradené do elektronických informačných materiálov, nových energetických materiálov, nanomateriály, pokročilých kompozitných materiálov, moderné keramické materiály, supravodivých materiálov, nových neželezných kovových materiálov a iných hlavných kategórií . Medzi nimi, nové neželezných kovových materiálov, vrátane materiαlov prαΉkovej metalurgie, hliníka, horčíka, titán a iné kovové zliatiny materiálov, high-výkon konštrukčných materiálov, ultra-čistej kovových materiálov. Ultra-čistej kovové materiály zahŕňajú Ultra pure minerálový mimoriadne čistej medi, zinku, niklu, kobaltu, volfrám, molybdén, mangán, antimón, telúr, kadmia, silver, titánu a olova. Čistota Ultra čistý kov materiál je smerom k extrémnej čistenia rozvoj obsahu nečistôt ppb vyššie, špecifikácie produktu smerom, vo veľkom meradle rozvoja.


V súčasnosti globálny materiálových vied vstupuje do bezprecedentné obdobie inovácie a rozvoja, vývoj nových materiálov k smeru zlúčenina, high-výkon, multi-funkčné, low-cost, konštrukčné materiály sa pohybujú smerom k menšia veľkosť, silnejšie smer. So zariadením miniaturizácia, multi-funkčné, modulárne integrácie smerom, funkčných materiálov, multifunkčných integrácia, integrácia materiálov a zariadení stala dôležitým trendom, ktoré účinne zlepšujú výrobku výkon a znížiť náklady.


Vzhľadom na materiálové technológie na národné hospodárstvo hrá obrovskú úlohu v podpore krajín sveta pripisujú veľký význam rozvoja a propagácie technológiu materiálov. V Spojených štátoch, Japonsku, Nemecku a iných rozvinutých krajín na zachovanie hospodárskeho a technologického vodcovstva, nových materiálov výskum a vývoj ako hlavné národnej stratégie rozvoja, vyvinutý zvuk rozvojového plánu a jej zameranie na podpora a rozvoj. Čína je "druhé päť" plán bude nové materiály, nové energie, novú energiu vozidla, úspory energie a ochrany životného prostredia, biotechnológie, novej generácie informačných technológií, high-end výrobné zariadenia a ďalších sedem priemyslu ako sedem strategické rozvíjajúcich sa odvetviach, od priemyslu sedem hlavných vzťah vidno že nový materiál je základom ďalších šesť odvetví a kameňom rozvoja ďalších šesť odvetví sú neoddeliteľné od vzniku nových materiálov.


Čínska nové materiály priemyslu je v silnej fáze vývoja, priemyselného reťazca pokračuje v expanzii, delenie oblastí naďalej objavovať, ďalšiu integráciu výrobnými a spotrebiteľskými odvetviami, rozvoj obrovský priestor, high-tech priemyslu a infraštruktúry stavebných potrieb nových materiálnej podpory, ako sú polovodičové špeciálne nové materiály, magnetických materiálov, a tak nemôžu byť oddelené od jadra nové materiály technológia prielom. Číny materiálové technológie výskumu a vývoja sa však začala neskoro, zlá nadácie, nedostatok investícií, hoci v posledných rokoch rýchly rozvoj, ale v porovnaní so západnou rozvinutých krajín, je stále veľký rozdiel.


Národného štatistického úradu vydala "Strategické vznikajúce odvetvia klasifikácie (2012)" v decembri 2012 s cieľom zahrnúť vysoko-čistota kovových materiálov pre priemysel pokročilé konštrukčné materiály v kategórii nový materiál.


Vysoká čistota kovu je jedným z dôležitých smery vo vývoji kovových materiálov, a jeho technológie čistenia bol hotspot v oblasti nových materiálov. V súčasnosti neexistuje žiadne domáce podniky, aby vyrábali Veľkovýroba viac než 6N vysoko-čistota kovových materiálov. Dr. Chen Dongsheng, ktorý viedol vedecký tím nezávisle vyvinutý štvrtej generácie technológie ultra-čistenie amoniaku, úspešne dosiahnuť 6N triedy Ultra pure metal rozsahu výroby, vyplniť domácich prázdne, očakáva sa zlom domácom vysoko-čistota kovových materiálov dlhodobá závislosť na dovoze Embarassing situáciu.


"Čína je materiálne sily, ale nie je materiálne sily, nový materiál priemysel má zásadne neuvedomil z náročné technológie-intenzívne, od prácny na efektívnu hospodársku zmenu"


Henan národné Xi by mala byť nová éra priemyselnej stratégii rozvoja potrebuje súrne spolkovej krajiny, na základe vedeckých a technologických inovácií, ultra-čistej kovových materiálov v vo veľkom meradle výrobné technológie pokročila, prielom, Naša spoločnosť má prvý domáci, vedúci medzinárodnej kovových materiálov priemysel Ultra-čistenie technológií, s nezávislým práv duševného vlastníctva, prvý v krajine na zinok, meď, nikel, kobalt, molybdén, volfrám, vykonávať mangánu a iných kovových prvkov industrializácie a rozsah čistenia a rozvoj, na vyplnenie medzier, vede a technike obsah popredných domácich, rozbiť západnej rozvinuté krajiny na čínskej technológie monopol, vytváranie domácich Ultra pure kovových materiálov, novej éry výroby.


Spoločnosti strategickým cieľom je bojovať za päť rokov, firma bude bojovať najväčší domáci, najkomplexnejšie odrôd Ultra pure kovových materiálov výrobnej základne, vychýrený Ultra pure kovových materiálov dodávateľov. Skrátiť priepasť medzi Číny nového materiálu materiály technológie a rozvinutých krajín, a na podporu Číny "značnú moc" snažiť "značnú moc" zmena, podporu modernizácie príbuzných odvetviach, high-end materiály výrobnom priemysle, ktorý Pomôžte moc sen bohatá krajina.