Domov > Novinky > Obsah
Účinok medi na ľudské telo
- Sep 05, 2017 -

Medené zavedenie medi je potrebný stopový prvok v ľudskom tele, meď je široko distribuovaný v biologické tkanivá, z ktorých väčšina organických komplexov, mnohé z nich sú kovové proteíny, ktoré funkčnú úlohu vo forme enzýmov. Každý enzým obsahujúce meď proteín má jasné fyziologických a biochemických účinok, veľa kyslíka-súvisiace electron prenos a redox reakcie v biologických systémoch sú katalyzované medi obsahujúce enzýmy, ktoré sú životne dôležité pre procesu života.

Objavenia medi 1928-rok Hart hlásil, že sa potkanov s anémiou riešiteľný len doplnením železa v rovnakom čase, to je veril, že meď je nevyhnutným prvkom cicavcov. Po objavení ochorenia Menke's v roku 1962, považovalo zapríčinená narušením absorpcie medi po 10 rokoch. storočí medi sa ukázal byť bežnou súčasťou krvi, jej toxicita bola popísaná na konci 19.storočia.

Potravinový zdroj medi je široko nájdené v rôznych potravinách, ustrice, kôrovce seafood potravín a orechy sú dobrým zdrojom medi nasleduje zvierat pečeň, obličky, obilné klíčky diely, strukoviny a tak ďalej.

Meď sa vstrebáva v metabolickej absorbujúce strave, krv je transportovaná do pečene cez portálnej žily a medi modrá proteín dopĺňa, krv sa potom uvoľní do tela, a väčšina endogénnych medi sa vylučuje do gastrointestinálneho traktu medi, ktorý nie je absorbovaná z jedlo a malého množstva medi sa vylučuje prostredníctvom iných kanálov. Meď sa vstrebáva hlavne v tenkom čreve, malé sumy sú absorbované v žalúdku.