Domov > Novinky > Obsah
mosadz
- Sep 05, 2017 -

Mosadz je zliatina vyrobená z medi a zinku. Mosadz, ktorý je vyrobený z medi a zinku, sa nazýva obyčajný mosadz. Mosadz sa často používa na výrobu ventilov, vodovodných potrubí, klimatizačných zariadení a iných vnútorných a vonkajších strojov a radiátorov.

Ak sa skladá z viac ako dvoch druhov prvkov rôznych druhov zliatin nazývaných špeciálne mosadzné. Zliatiny medi zložené z olova, cínu, mangánu, niklu, železa a kremíka. Špeciálna mosadz sa tiež nazýva špeciálna mosadz, má vysokú pevnosť, veľkú tvrdosť, silnú chemickú odolnosť proti korózii. Mechanické vlastnosti procesu rezania sú takisto dôležité. Mosadz má silnú odolnosť proti oderu. Bezšvová medená rúrka, ktorá je vyťahovaná mosadzou, je vysoko kvalitná, mäkká a odolná voči oderu. Mosadz bezšvíkové rúry môžu byť použité pre výmenníky tepla a kondenzátory, nízkoteplotné potrubia, podmorské transportné potrubia. Výroba fólie, pásky, tyče, rúrky, odliatky atď. Meď v 62% ~ 68%, silné plastové, výrobné zariadenia odolné voči tlaku.

Podľa rôznych typov zliatinových prvkov obsiahnutých v mosadze je mosadz rozdelená na bežné mosadzné a špeciálne mosadzné. Tlaková opracovaná mosadz sa nazýva deformovaná mosadz. Mosadz so zinkom ako hlavným prídavkom prvkov zliatiny medi s krásnou žltou, kolektívne známy ako mosadz. Zliatina medi a zinku dvoch yuánov zvaná obyčajná mosadz alebo jednoduchá mosadz. Viac ako trojnásobná mosadz sa nazýva špeciálna mosadz alebo sa nazýva zložitá mosadz. Z mosadzovej zliatiny s obsahom zinku nižším ako 36% sa skladá z tuhého roztoku a má dobrý výkon za studena, ako napríklad mosadz s 30% zinočnatým, sa používa na výrobu obalových plášťov, bežne známych ako bomby


Dvojica: Medené rúrky

Ďalšie: Meď použitie